Galicja Raciborowice 1 - 4 Słomniczanka Słomniki
-
godz.

Koniec przygody z Pucharem Starosty

szarakan @ 13 Lipiec 2010 o 13:01 Komentarze - 1

Porażka 0:2 z Juvenią Prandocin w II rundzie PSPK spowodowała odpadnięcie Galicji z dalszych rozgrywek.

Mecz rozpoczął się w upalne popołudnie o godzinie 16, jednak mimo takich warunków pojawiło się wielu kibiców. Na początku pierwszej połowy dominowali goście, długo utrzymując się przy piłce i konstruując atak pozycyjny. Ale pierwszą groźną akcję mieli gracze Galicji, gdy w zamieszaniu w polu karnym na piątym metrze do piłki dopadł Łukasz Madej. Niestety fatalnie przestrzelił z woleja. Ataki Juveni stawały się coraz groźniejsze. Goście coraz częściej dostawali się pod pole karne Galicji ale czujnie zachowywał się bramkarz Dominik Kusia. Po jednej z takich akcji i szybkim wznowieniu gry długa piłka poszybowała do Marcina Raźnego, doświadczony napastnik popędził w pole karne gości, zmylił obrońcę ale uderzył zbyt lekko. Jak brzmi przysłowie piłkarskie "niewykorzystane sytuacje się mszczą"... Wrzucona piłka w pole karne Galicji sprawiła kłopot defensorom którzy w nieporozumieniu z bramkarze stracili piłkę, a napastnik sprytnie przerzucił piłkę nad obrońcami i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.. Strata bramki źle wpłynęła na zawodników Galicji. Po kilku minutach z prawej strony napastnik Juvenii przedarł się pod bramkę i było już 0-2.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, gospodarze jak i goście mieli sporo sytuacji pod bramkowych. Galicja rzuciła się do odrabiania strat ale brakowało skuteczności, którą nie grzeszyli także zawodnicy Juvenii którzy kilka razy groźnie kontratakowali. Bardzo dobra okazje miał Łukasz Madej ale jego główka, mimo że zawodnicy i kibice Galicji już widzieli piłkę w siatce, przeszła obok dalszego słupka bramki. Mimo braku sił pod koniec drugiej połowy udało się utrzymać tylko dwubramkową stratę.

Galicja Raciborowice - Juvenia Prandocin 0:2

Galicja: D. Kusia - Kuder, Mirosław Broś, T. Kusia, Cichy - A. Kusia, S. Kusia, Michał Broś, Karaś - Raźny, Madej